Kot czy pies? Które zwierzę jest lepsze dla Twojej duszy?

Zwierzęta są nie tylko towarzyszami człowieka w świecie fizycznym, ale także istotami duchowymi z własną duszą, świadomością i ścieżkami rozwoju ewolucyjnego. Są częścią pięknej i złożonej mozaiki życia, a ich obecność na Ziemi służy celom wykraczającym poza to, co jest widoczne w sferze materialnej. Zwierzęta mają własną podróż duszy i własne lekcje, których uczą się w ciągu swojego życia. Mogą służyć jako lustra, nauczyciele, odzwierciedlając aspekty nas samych oraz oferując cenne spostrzeżenia dotyczące duchowego rozwoju czlowieka.

Koty i psy to najpopularniejsze zwierzęta domowe, których istnienie od wieków silnie związane jest ze świadomością ludzkości. Dlaczego istoty te pojawiają się w naszym życiu? Czym różni się energia kota od energii psa? W jaki sposob ich obecność wpływa na człowieka? Odpowiedzi na te i inne pytania znalazłam w informacjach channelingowych oraz sesjach hipnozy regresyjnej.

Oczy, które widzą więcej

Koty: międzywymiarowi podróżnicy

Psy: odzwierciedlenia ludzkich emocji

Analizę tematu zaczynamy od Dolores Cannon, znanej Amerykańskiej hipnoterapeutki, która w jednym z wywiadów stwierdziła:

„Koty są interesujące. Koty są inne. Musimy pamiętać, że wszystko jest energią. (…) Koty widzą rzeczy, których my nie widzimy. Kiedy kot patrzy na Ciebie albo na inna osobę, nie zobaczy najpierw Ciebie – najpierw zobaczy energię. Dopiero potem energia ta przeobraża się w człowieka. Wielu z Was zauważa jak koty obserwują rzeczy, których Wy sami nie widzicie”.

W oparciu o informacje udostępniane w channelingach Bashara (Darryl Anka) zarówno koty jak i psy widzą energie, które dla większości ludzi są niedostrzegalne. Koty potrafią zaglądać do innych wymiarów, natomiast psy wyczuwają energię ludzi, z którymi mieszkają, a następnie odzwierciedlają tę energię z powrotem.

Według Bashara:

Koty widzą rzeczy, które są dla Was niewidzialne. Poprzez naukę komunikacji z nimi, poprzez naukę wibracji na ich poziomie możecie dzięki nim zaglądać do innych wymiarów”.

Analogiczne informacje znajdziemy w channelingach Metatrona (James Tyberonn):

„Koty widzą ponad światło widzialne i faktycznie widzą ludzką aurę, pole auryczne, pole elektromagnetyczne człowieka oraz wszelkiego rodzaju emanacje energii niewidoczne dla ludzkiego oka”.

Metatron podkreśla, że koty widzą zarówno w polach rzeczywistości niefizycznej, jak i niematerialnej, uzupełniając, że

„Psy są bardziej w polu materii, [w świecie materialnym] – wyczuwają pole auryczne (aurę) człowieka”.

Według Metatrona psy posiadają znaczne umiejętności zrozumienia bezpośredniego rezonansu ludzkiego pola emocjonalnego.

Duchowe właściwości kotów i psów

Koty: światy niefizyczne

Psy: świat materii i emocje opiekuna

Pozostając wciąż przy channelingach Metatrona dowiadujemy się, że jedną z różnic między ekspresją kotów i psów jest to, że psy są bardziej w sferze fizycznej niż koty.

„Koty są znacznie bardziej eteryczne wewnątrz pola antymaterii, podczas gdy psy znacznie bardziej zanurzone są w materii. Psy reagują bardziej na bezpośrednią częstotliwość Twoich emocji, podczas gdy koty bardziej reagują na wibracje i emanacje światła”.

Dowiadujemy się także, że psy będą odczuwać i reagować na złość oraz poczucie winy człowieka w bardziej namacalny sposób niż koty. Koty nie będą w stanie doświadczać poczucia winy. Oderwanie się od ludzkich „fal emocjonalnych” sprawia, że koty mogą wydawać się zdystansowane.

Te informacje pokrywają się z przekazami Bashara, który twierdząc, że zarówno koty jak i psy są w stanie dostrzec pewnego rodzaju energie niewidoczne dla większości ludzi zaznacza, iż:

„Koty „zaglądają” do innych wymiarów. Z koleii psy wyczuwają bardziej energie ludzi, z którymi żyją, aby następnie te energie odzwierciedlić. Służą człowiekowi właśnie poprzez odwzorowanie, unaocznianie tych energii i w ten sposób móże on zobaczyć w psach odbicia rzeczy dziejące się w jego własnej świadomości, rzeczy, na które powinien zwrócić uwagę, rzeczy, z którymi powinien się skonfrontować lub te, które powinien przekształcić.

Według Bashara zwierzęta działają w sposób bardzo refleksyjny, odzwierciedlający, dlatego pies jest bardziej zorientowany na ideę tych wewnętrznych odbić w człowieku, a koty są bardziej zorientowane na ideę innych wymiarów i poziomów świadomości, dzięki czemu ludzie mogą postrzegać poza fizyczną rzeczywistością, identyfikując się z częstotliwością kociej inteligencji.

„Tak zwani czarodzieje, wiedźmy, osoby wrażliwe na inne rzeczywistości, [inne wymiary] często miały koty jako istoty towarzyszące (…), ponieważ wzmacniały one ich zdolność do wyraźniejszego postrzegania innych wymiarów w podobny sposób, w jaki robiły to koty”.

Uzdrowiająca moc kotów i psów

Koty: widzą choroby w ludzkim ciele

Psy: czują choroby w ludzkim ciele

W tym miejscu skierujmy swoją uwagę na bardzo interesujące spostrzeżenie Metatrona:

„Nie zawsze zdajesz sobie sprawę, że wywołujesz pękanie swoje aury, kiedy popadasz w depresję lub jesteś bardzo zdenerwowany. Stany te tworzą pola ujemne, które otwierają Cię na niepożądane połączenia elektromagnetyczne mogące być energetycznie wyczerpujące”.

Metatron dodaje, że psy są w stanie wyczuć i „wywąchać” zapach choroby w ludzkim ciele.

„Psy często kładą swoje ciała w miejscu, w którym znajduje się ognisko chorobowe w ciele człowieka i przekazują tam energię, aby pomóc w przywróceniu równowagi w obszarze dysharmonii”.

Będą również mentalnie, w bezpośredniej komunikacji telepatycznej, przekazywać człowiekowi informacje o istniejącej w nim chorobie.

Natomiast kot będzie nieść pomoc w podobny spodób, ale z tą różnicą, że zobserwuje on wizualnie brak równowagi człowieka.

„Kot widzi ludzkie pole auryczne z dużą wyrazistością, w żywych kolorach i szczegółach. Obszary choroby będą dla kotów odbarwione. Kot często leży na tym obszarze i mruczy lub wydziela równoważącą częstotliwość lub kolor, aby pomóc w przywróceniu równowagi”

Dlaczego koty mruczą?

Ciekawe informacje dotyczące niezwykłej funkcji jaką spełnia mruczenie kota uzyskujemy z kolejnych channelingów Metatrona:

„Mruczenie kota jest bardzo korzystne w leczeniu, naprawie i ochronie ludzkiej aury.

Co interesujące, również Bashar odnosi się do tego tematu. Według niego koty mogą mruczeć z satysfakcji bądź zadowolenia. Może być to także komunikacja odbywająca się na różnych poziomach. Czasami koty mogą również podejmować w ten sposób próby uzdrowienia samych siebie z choroby czy doznanego obrażenia. Basgar zaznacza, iż:

„Za pomocą wibracji [mruczenia], koty chcą powrócić do właściwego stanu [równowagi]. Wibracja ta ma także wpływ na ludzi, między innymi pozwala uspokoić serce człowieka poprzez zredukowanie pulsu czy zmniejszenie ciśnienia krwi”.

Ochronna energia kotów i psów

Z przekazów channelingowych płyną również wiadomości dotyczące ochronnych właściwości kotów i psów. Przekazy Metatrona dostarczają nam następujących informacji:

„Koty są niezwykle świadome myślokształtów z eterycznych wymiarów oraz oferują [człowiekowi] ukrytą siłę i ochronę. Kot domowy jest zdolny do ogromnej ochrony swoich opiekunów przed niepożądanymi myślokształtami i negatywnymi energiami. Niektóre rasy psów również mają tę zdolność, ale jest ona wyrażana i odgrywana w inny sposób”.

Towarzysze nie bez przyczyny

Zatem które zwierzę, kot czy pies, jest lepsze dla Twojej duszy? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle złożona i uzależniona od indywidualnej drogi, którą wybrałeś jako dusza na Ziemi. Nic nie dzieje się bez przyczyny. W naszym życiu pojawiają się istoty, które z różnych względów do siebie zaprosiliśmy, świadomie czy nieświadomie. Zwierzę najbardziej właściwe dla Ciebie będzie dokładnie tym, które towarzyszy Ci w danej chwili. Jeśli natomiast jesteś w trakcie poszukiwań nowego czworonożnego przyjeciela, możesz zawsze skorzystać z Formuły Pasji Bashara i zapytać sam siebie jaki wybór spowoduje Twoją największą radość i ekscytację. Z doświadczenia wiem, że działa za każdym razem.

A.


Źródła:

1.https://atlara.wordpress.com/2011/08/01/archangel-metatron-animal-consciousness-the-divinity-of-cats-dogs/

2.https://youtube.com/shorts/1C0eYXVj5JE?feature=share

3.https://youtu.be/FB1jGCBOYnc

4.Stepping from the Shadows, bashar.org, więcej tutaj

5.https://youtu.be/S9pHUJJfyU8

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *