Bogactwo w Twoim życiu, czyli pięć form obfitości według Bashara. W jaki sposób uzyskać energię dostatku?

Czy znasz pojęcie rogu obfitości? Napełniał się on wszystkim tym, czego życzył sobie jego posiadacz. A czym Ty napełniłbyś taki róg? Plikiem banknotów, drogimi kamieniami, a może rzadkim zbiorem ksiąg, cudownym lekarstwem czy garścią starożytnej zapomnianej wiedzy?

Większości z nas utożsamia obfitość z wartościami materialnymi. Co jeśli jednak bogactwo niepostrzeżenie pojawia się w naszym życiu w zupełnie innej formie? Może zupełnie go nie spostrzegasz i zwyczajne, bez większej uwagi, mijasz na ulicy ignorując jego wartość.

W sesji „Pięć Form Obfitości” ( ang. Five Forms of Abundance, 2019) Bashar podaje przykłady form, ktore w naszej rzeczywistości występują najczęściej. Zanim jednak przejdziemy do szczegółowej listy, sprawdźmy czym według Bashara jest w ogóle obfitość:

„Obfitość to możliwość zrobienia tego, co musisz zrobić, w czasie, w którym musisz to zrobic”.

Pięć najczęściej występujących form obfitości to:

1.Pieniądz

Ekonomia świata oparta jest bez wątpienia na pieniądzu, czyli symbolu, któremu umownie przyznajemy moc pozwalającą na wymianę gospodarczą. Bardzo interesujące jest dalsze spostrzeżenie Bashara w tej materii: ludzkość opiera wartość pieniądza na emocjach, a dokładniej emocjonalnych zachowaniach jednostek na rynkach giełdowych. Według Bashara takie rozwiązanie jest ciekawym unikatem na skalę kosmiczną.

2.Barter/ niepieniężna wymiana handlowa

Barter to bezgotówkowa, niepieniężna wymiana dóbr i usług na inne dobra i usługi. To najstarsza forma obfitości w historii człowieka, wyprzedzająca ideę pieniądza. Powiedzmy, dwadzieścia jaj za książkę albo naprawa zegarka za uszycie spodni.

3.Prezent

Prezent zarówno w postaci biernej jak i czynnej, to znaczy otrzymanie prezentu, ale także podarowanie komuś prezentu. W tym miejscu Bashar porusza kwestię, która często pojawia się przy tej formie obfitości. „Czasami niechętnie otrzymujemy prezenty. Wolimy dawać niż dostawać. Bywa, że ludzie wolą wciąż dawać, dawać, dawać. Niechętnie chcą otrzymywać prezenty, bo uważają, że jest coś z tym nie tak”. Dalej jednak dowiadujemy się, że jeśli pozwolimy komuś na ofiarowanie nam prezentu, to również my dajemu coś zwrotnie od siebie. Mianowicie, darczyńca może doświadczyć jak to jest, kiedy daje prezent. Może doświadczyć emocji temu towarzyszących.

4.Synchroniczność

Tę formę obfitości zauważyłam jako pierwszą, kiedy zdecydowałam się podążać za swoją pasją i zaczęłam kierować się w życiu Formułą największej eksytacji (więcej o Formule Pasji tutaj). Niektórzy określają to wspaniałym zbiegiem okoliczności. Nie jest to jednak przypadek. To synchroniczność.

„Kiedy idziesz przez życie i natrafiasz na informację, przedmiot czy osobę, którą potrzebujesz w danym momencie, która dostarcza Ci tego, co pozwoli Ci na dalsze kroczenie Ścieżką Najmniejszego Oporu, drogą największej pasji – to jest to także forma obfitości”.

W sesji „Triada Umysłu” ( ang. The Triad Mind, 2017) Bashar dodaje:

„Czasoprzestrzeń rzeczywistości materialnej pokazująca Wam, że wszystko jest ze sobą powiązane, że jest jednością to właśnie synchroniczność”.

5.Wyobraźnia/inspiracja

Muszę się przyznać, że zupełnie się tego nie spodziewałam – wyobraźnia formą obfitości! Według Bashara jest ona kanałem, poprzez który odbywa się komunikacja pomiędzy naszym fizycznym i wyższym umysłem. Wyobraźnia jest narzędziem, które pozwala na otwartość i równoważenie tej komunikacji.

„Wyobraźnia i inspiracja dostarcza Ci nowe pomysły, nowe ścieżki, nowe informacje, których być może użyjesz, aby zmienić swój kierunek albo które wykorzystasz, aby zrobić coś, o czym wcześniej byś nigdy nie pomyślał, a co lepiej reprezentuje Twoja prawdziwą ścieżkę”.

Która z form obfitości jest najlepsza?

Myślę, że odpowiedź jest oczywista: żadna. Wiele osób koncentruje się wyłącznie na pieniądzu jako formie obfitości, zamykając się na pozostałe opcje. Warto zastanowić się nad własnym systemem przekonań: kim dla Ciebie jest człowiek bogaty? Spróbuj go sobie wyobrazić.

Sam pieniądz może okazać się niewystarczający w drodze do Twojego celu. Wręcz najczęściej obfitość pojawia się w Twoim życiu jako mozaika form:

„Kiedy podążasz za pasją, wszystko czego potrzebujesz, aby kontynuować swoją [podróż w ekscytacji] pojawi się w Twoim życiu jako połączenie różnych form. Czasami mogą to być dwie z pięciu form. Czasami trzy albo cztery. Bardzo często takie rozwiązanie, [taka mozaika] jest skuteczniejsza, jeśli otworzysz się na wszystkie formy i pozwolisz im, aby stworzyły wsparcie, którego potrzebujesz”.

Ścieżka Najmniejszego Oporu

Ścieżka Najmniejszego Oporu to droga, po której stąpasz kiedy kierujesz się w życiu swoją ekscytacją, swoją pasją. Ścieżka ta jest drogą największej obfitości. To istna autostrada, na której ruch wciąż przyspiesza. Brak oporu zwiększa prędkość.

Bashar dodaje, że Ścieżka Najmniejszego Oporu nie zawsze jest prosta, może wręcz się wić nibywale. Co to oznacza?

„Ścieżka Najmniejszego Oporu, tak jak często myślicie, nie zawsze jest prosta i krótka, o nie. Może być bardzo kręta. Ale pozwala Ci ona na zdobycie nowych doświadczeń, poznanie nowych ludzi, zgromadzenie rzeczy, których potrzebujesz po drodze”.

W jaki sposób mogę uzyskać energię dostatku?

Podążaj za ekscytacją. Zastosuj w swoim życiu Formułę Pasji, a energia obfitości sama Cię odnajdzie. Twój Wyższy Umysł mówi do Ciebie językiem ekscytacji. Tak jak Bashar wielokrotnie podkreśla, może okazać się, że w pewnych momentach natrafisz na „ścianę” – nie jest to blokada, a po prostu drogowskaz, strzałka kierujaca Cię w inną stronę.

Czasami droga może jawić się jako długa, ale to na niej będziesz poruszać się najszybciej, bo nie okrasisz ją oporem. Nie zliczę przykładów ze swojego życia, w których wydawać by się mogło krótka i przyjemna uliczka okazywała się wyboistą i bolesną aleją.

Wnioski? Nie zamykaj się na jedną formę obfitości, bo możesz spowalniać spełnienie swoich marzeń. Otwórz się na różnorodną paletę dostatku. Podążaj za pasją najlepiej i najpełniej jak umiesz, bez oczekiwań, pozostawaj w pozytywnym stanie cokolwiek się nie wydarzy. A będzie magicznie i na bogato.

A.

Źródła:

1.Five Forms of Abundance, 2019, bashar.org, więcej tutaj

2.The Triad Mind, 2017, bashar.org, więcej tutaj


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *