Drzewa – istoty świadome, które żyją obok nas. Jak drzewa „widzą” ludzi?

Są obok. Współdzielą z nami planetę. Świat coraz bardziej skoncentrowany na rozwoju technologicznym jakby o nich zapomniał. Milczący towarzysze naszego życia, z którymi łączy nas odwieczna symbiotyczna więź. Drzewa. Jaką pełnią rolę? Jak postrzegają ludzi? Jaka jest ich świadomość i czym różni się od świadomości człowieka. Odpowiedzi na te i inne pytania znalazłam w bogactwie przekazów channelingowych Bashara, Setha, Ra i Abrahama(Hicks).

Dendro-anteny wokół Ziemi

Jaka jest rola drzew na Ziemi? Według Bashara „drzewa są bardzo specyficznym rodzajem świadomości, która, podobnie do Waszej [ludzkiej], jest wielopłaszczyznowa, z tą różnicą, że świadomość drzew wyraża się na różne, inne sposoby. [Drzewa] to anteny zasiegiem wychodzące daleko poza Ziemię, dzięki czemu mogą pobierać energię z wyżej zlokalizowanych pól elektromagnetycznych do poziomów niższych. Te [biologiczne] anteny wykorzystywane są do różnych celów: wzrostu, rozwoju, komunikacji. Drzewa tworzą sieć wokół całej planety, siatkę określonej częstotliwości, która wspomaga życie. Jako antenty są matrycami energii, które zestrajają i regulują pewną pulsację energii wspomagając tym samym zaistnienie życia na Waszej planecie”.

W innej sesji Bashar uzupełnia powyższe informacje dodając, że drzewne-anteny są rodzajem transformatorów obniżających energie wyższych częstotliwości, które znajdują się poza obszarem rzeczywistości materialnej. Drzewa są niejako tłumaczami energii wyższych na te, które możemy postrzegać w naszej rzeczywistości.

Co ciekawe, według Bashara różne drzewa komunikują się ze sobą zupełnie swobodnie. Kontakt ten odbywa się na dowolne, nieograniczone odległości. Zatem drzewo z Polski może „rozmawiać” z drzewem z Brazylii. Choć mechanizm ten nie został szczegółowo wyjaśniony, przypuszczalnie funkcjonuje on również na zasadach dostrajania elektromagnetycznych częstotliwości.

Ambasadorzy wśród drzew

Są pewne gatunki drzew pełniący szczególną funkcję. To ambasadorzy, pośrednicy kontaktu, którzy silnie rezonują z ideą komunii, wspólnoty między światem drzew, światem ludzi i światem innych form życia na planecie. Bashar podaje dwa główne przykłady takich „dyplomatów”: to sekwoje (ang. redwood) i sosny (ang. pine trees). Nie oznacza to, że inne drzewa nie posiadają umiejętności komunikacji, jednak zarówno sekwoje jak i sosny dużo lepiej i łatwiej regulują częstotliwości, co pozwala im na swobodniejsze interakcje z innymi formami inteligencji na planecie poprzez wymianę energii.

Jak drzewo „widzi” człowieka?

Jeśli siądę obok drzewa, w jaki sposób będzie mnie ono postrzegać, doświadczać? Bashar odpowiada na to pytanie: [Drzewa będą Cię postrzegać] poprzez Twój system nerwowy, poprzez Twoją neurologiczną sieć, która jest podobna do ich systemu korzeni. Drzewa doświadczają bardziej energii elektromagnetycznej, doświadczają wody w Twoim ciele, tego typu rzeczy zawartych w Twoich komórkach. Postrzegają Cię bardziej jako zbiór, kolektyw neurologicznych informacji oraz dystrybucji wody w Twoim ciele – wody, która niesie w sobie informację wynikającą z jej określonej molekularnej struktury”.

Również Seth porusza ten temat w swoich przekazach: „Drzewo poznaje człowieka… poprzez ciężar chłopca siedzącego na jego gałęziach… poprzez wibracje powietrza uderzające jego pień, gdy mija go przechodzień… nawet poprzez odgłosy,dźwięki. Przypomnij sobie co mówiłem wcześniej o mentalnych enzymach i o tym, że możesz czasami usłyszeć kolory. Drzewo rozpoznaje człowieka, choć nie widzi go w ten sam sposób w jaki widzą istoty ludzkie. Nie „buduje” obrazu danej osoby, lecz tworzy złożone poczucie takiego człowieka, ktore reprezentuje daną jednostkę. I drzewo rozpoznaje człowieka, który mija go codziennie„.

Ostatnie zdanie, niemalże w analogicznym brzmieniu, pojawia sie także w informacjach channelingowych Abrahama: „Jeśli człowiek przechodzi codziennie koło drzewa, to drzewo to będzie go rozpoznawać. Wie, że to ta sama osoba, ktora mija go każdego dnia”.

Unikatowa więź drzewno-ludzka

Symbiotyczny charakter relacji drzew i ludzi jest niezaprzeczalny. Świadczy o tym z całą pewnością sama chemiczna wymiana gazowa, której istnienie konieczne jest dla naszego przetrwania. Tlen za dwutlenek węgla, dwutlenek węgla za tlen.

Pięknie podkreślają to słowa Bashara: „Z każdym wdechem zapachu, perfum należących do roślin zezwalasz im także, aby to one wdychały Ciebie, aby wdychały to, co oddajesz w swym oddechu – węgiel, precyzyjniej dwutlenek węgla. I w tej wymianie znajduje się informacja, i dzielenie się, i miłość, i więź„.

Jeśli tylko na to pozwolimy, więź ta może stać się bodźcem rozwoju naszej własnej świadomości. Abraham porusza tę kwestię akcentując, że „świadomość jest we wszystkim. Świadomość natury odnajduje dużo więcej harmonii niż nawet świadomość ludzi. Gdy będziesz coraz bardziej wspinać się na kolejne poziomy świata wibracji, Twoja integracja ze świadomością drzew będzie coraz większa – będziesz ją rozumieć coraz bardziej i bardziej”.

Struktura świadomości drzew

Budowa świadomości drzew to temat szeroki i w moim odczuciu niełatwy. Źródła niekonwencjonalne, z których najczęściej korzystam, wymagają wieloletnich analiz informacji w nich zawartch. Przykładem tego jest Materiał Ra, Prawo Jedności. W przekazach tych dowiadujemy się, że istnieją tak zwane gęstości świadomości, pewne stany skupienia świadomości. Zgodnie z Materiałem Ra ludzkość znajduje się obecnie w trakcie przejścia z trzeciej do czwartej gęstości, natomiast świadomość drzew należy do gęstości drugiej. Poniższa lista powinna nieco to rozjaśnić:

1.Pierwsza Gęstość świadomości
2.Druga Gęstość poczucia jestestwa
3.Trzecia Gęstość wyboru
4.Czwarta Gęstość miłości
5.Piąta Gęstość mądrości
6.Szósta Gęstość jedności
7.Siódma Gęstość wieczności

Wyobraź sobie świadomość, która nieustannie się rozwija. Zaczyna od „dołu”, od „świata” pierwiastków i żywiołów, od pierwszej gęstości. Wciąż ewoluuje mierząc się z coraz to nowszymi wyzwaniami aż dociera do gęstości drugiej, w której znajdziemy istoty z królestwa roślin i zwierząt. Według Ra świadomość drugiej gęstości nie jest jeszcze tak silnie zindywidualizowana jak świadomość trzeciej gęstości. Jaka jest główna różnica między drugą-drzewną a trzecią-ludzką gęstością? Według Ra różnica tkwi w „racjonalnym/intuicyjnym umyśle”, inaczej ego. To dzięki temu narzędziu powstacje możliwość dokonywania wyboru, dlatego też trzecia gęstość określana jest gęstością wyboru. Istoty, które osiągnęły ten poziom zaczynają podejmować decyzje: wartości pozytywne czy negatywne, służbę innym czy służbę sobie, przysłowiowe „dobro” czy „zło”.

Z Materiału Ra otrzymujemy następujące informacje: „Rozważmy na przykład drzewo. Jest samowystarczalne. Przyjrzyjcie się, jeśli chcecie, istocie trzeciej gęstości. Jest samowystarczalna tylko dzięki trudnościom i stratom,ubytkom. Trudno jest uczyć się samemu, ponieważ istnieje wbudowane utrudnienie, tak, to wielka cnota i jednocześnie wielkie utrudnienie trzeciej gęstości. Jest nim racjonalny/intuicyjny umysł.

Tak więc to osłabienie fizycznego pojazdu, jak to nazywacie, miało na celu zniekształcenie jednostek w kierunku [wbudowania] skłonności do radzenia sobie ze sobą. W ten sposób można rozpocząć lekcje, które zbliżają się do poznania miłości.

Ten katalizator-przyspieszacz jest następnie dzielony między ludzi jako ważna część rozwoju każdego ja, a także doświadczenia jaźni w samotności i synteza wszystkich doświadczeń poprzez medytację. Najszybszym sposobem uczenia się jest radzenie sobie z innymi jaźniami. Jest to o wiele silniejszy katalizator-przyspieszacz niż radzenie sobie z samym sobą. Radzenie sobie ze sobą bez innych jaźni jest podobne do życia bez tego, co nazwałbyś lustrami. W ten sposób jaźń nie może zobaczyć owoców swojego istnienia. W ten sposób każdy może pomóc sobie poprzez odzwierciedlenie. Jest to również główny powód osłabienia fizycznego pojazdu, jak nazywacie swoją fizyczną zbiorowość”.

Upraszczając, dzięki racjonalnemu umysłowi, ego, człowiek może doświadczać miłości. Kiedy świadomość dzieli sie na wiele racjonalnych umysłów, wielu ludzi, wiele luster, tylko wtedy może spojrzeć w swoje odbicie, tylko wtedy może doświadczyć miłości do „czegos” innego. Według Ra, drzewa jako kolektyw świadomości nie doświadczają tak silnej indywidualizacji, ponieważ nie są odgraniczone racjonalnym/intuicyjnym umysłem, nie są wyposażone w ego.

Wracajmy do korzeni

Człowiek odwracający się od natury to człowiek wielce samotny, który stopniowo traci kontakt z samym soba i nieuchronnie zmierza do unicestwienia. Brzmi złowieszczo, a jednak prawdopodobnie. Jak bardzo katastrofalne dla ludzkości może okazać się odrzucenie wspólnoty z naturą widzimy w historiach Bashara opisujących rzeczywistość równoległej Ziemi. Jednak jeśli tylko rozejrzymy sie wokół siebie, dostrzeżemy naszych zielonych braci – milczącą świadomość drzew, która czeka na odnowienie przyjaźni z człowiekiem. A jeżeli nie zdecydujesz sie na bezpośredni kontakt z drzewami, jeżeli leśne medytacje nie są w zasięgu Twoich wyborów, to może po prostu tak jak ja przechodząc czy przejeżdżając po raz kolejny obok znajomego dębu, świerku czy kasztanowca obdarujesz go miłą intencją, pozytywną myślą, mentalnym uśmiechem. Przecież wracać do korzeni można na tak wiele sposobów…

A.


Źródła:

1.Slip Stream, 2010, bashar.org, więcej tutaj

2.The Dolphin ET Workshop, 2006, bashar.org, więcej tutaj

3.Becoming a Galactic Citizen Part 1, 2023, bashar.org, więcej tutaj

4.Preparing for Contact 101, 2005, bashar.org, więcej tutaj

5.Substitute Teacher, 2015, bashar.org, więcej tutaj

6.Seth, Dreams and Projections of Consciousness Part 2, Jane Roberts, 1986, Rozdział 6

7.The Law of One, Ra Material, więcej tutaj

8.https://www.youtube.com/watch?v=wrZMKC-VUqw&t=112s&pp=ygULQmFzaGFyIHRyZWU%3D

9. https://www.youtube.com/watch?v=mB1YxPFvry8&pp=ygUTYWJyYWhhbSBoaWNrcyB0cmVlcw%3D%3D

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *