Ziemia to trudna szkoła dla dusz. Dlaczego tu jesteś? Cannon, Ryo, Bashar

Co jeśli powiem Ci, że sam wybrałeś Ziemię na swój dom? Co jeśli powiem Ci, że jeszcze przed narodzinami Ty sam wybrałeś swoich rodziców, bliskich, przyjaciół, swoją narodowość, religię oraz motyw przewidni historii własnego życia? Dlaczego? Ponieważ jesteś wszechpotężną, wielowymiarową i nieskończoną duszą, która odważnie nałożyła na siebie kajdany, aby następnie samodzielnie je zrzucić, a Ziemia jest najlepszym na to miejscem.

Wiele źródeł opisuje naszą niebieską planetę jako szczególne miejsce wyzwań. Edgar Cayce, „śpiący prorok”, twierdził, że Ziemia to trudna szkoła, w której dusze przechodzą różne próby. Według Cayce’a wyzwania te przyspieszają rozwój duszy. Również założycielka teozofii, Helena Blavatsky, wielokrotnie podkreślała, że ​​Ziemia jest światem ewolucji i postępu. Opisywała ją jako rzeczywistość pełną wyzwań, w której dusze wyruszają w podróż samopoznania i duchowej przemiany. Do tego zacnego grona należy z pewnością także Paramahansa Yogananda, indyjski nauczyciel duchowy, jogin, swami, twierdzący, że Ziemia to przestrzeń rozwoju duszy. Nauczał on, że dusze wcielają się tutaj, aby stawić czoła wyzwaniom i pokonać różne przeszkody, ostatecznie uświadamiając sobie swoją prawdziwą naturę i swój cel.

Sam wybrałeś ziemska szkołę

Dolores Cannon to hipnoterapeutka, która przez wiele lat prowadziła szeroko zakrojone badania w dziedzinie hipnozy regresyjnej. W przeprowadzanych sesjach jej klienci sięgali w głąb do własnej podświadomości dzięki czemu uzyskiwali wgląd do swoich innych wcieleń. Podczas sesji nierzadko pojawiały się historie dusz przed inkarnacją na Ziemi. Według tych relacji, to same dusze wybierają przyjście na Ziemię. Czynią tak z różnych powodów: rozwój duchowy, chęć ukończenia konkretnych lekcji lub udział w ewolucji zbiorowej świadomości.

Według badań Cannon, Ziemia to nic innego jak szkoła. Przechodzisz przez różne stopnie i uczysz się lekcji, aby robić postępy. Jednym z głównych cech tej szkoły na Ziemi jest to, że kiedy tutaj przybywasz, opada zasłona i zapominasz o swoim planie, zapominasz o swoich połączeniach. Musisz znaleźć drogę powrotną.

„I zapytałam ich kiedyś, kiedy wykonywałam sesję: dlaczego tak się dzieje? Czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy pamiętali o naszych umowach, o naszym planie lub o tym, co mieliśmy zrobić? Powiedzieli, że to nie byłby test, gdybyśmy znali odpowiedzi”

Cannon dodaje: „Kiedy decydujesz się przybyć na Ziemię, jesteś prawdziwie podziwiany. Trzeba być bardzo odważnym, żeby zrobić ten krok i zapisać się do tej szkoły„.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez znaną hipnotyzerkę, kiedy dusze decydują, że chcą przybyć na naszą planetę i podjąć się ziemskiej szkoły są najpierw ostrzegane:To będzie bardzo trudne,wiesz o tym prawda? Z chwilą kiedy zapiszesz sie do ziemskiej szkoły, nie możesz z niej zrezygnować dopóki wszystkiego nie skończysz. Musisz przejść wszystkie stopnie. Nie możesz po prostu przeskoczyć z przedszkola do uniwersytetu. Musisz najpierw skończyć tę klasę zanim przejdziesz do klasy następnej. Jeśli oblejesz, nie zostaniesz w żaden sposób osądzony, tylko będziesz musiał klasę tę powtórzyć”.

Ziemia jako duchowy poligon doświadczalny

Bardzo wiele interesujących wiadomości znajduję w przekazach channelingowych. Jednym z moich najnowszych źródeł informacji jest Ryo (Ryokah, Ryo), istota która ma komunikować się za pośrednictwem Tyler’a Ellison. Według Ryo:

Jest wiele rzeczy dostępnych dla Ciebie na Ziemi, które nie są dostępne nawet w tych wyższych pozytywnych rzeczywistościach światła. Dusze przybywają tutaj, ponieważ są w stanie doświadczyć wielu rodzajów różnych rzeczy. Jeśli jako dusza pozostaniesz w rzeczywistości, która jest czysto pozytywna, podczas gdy to jest użyteczne, w końcu stanie się ograniczeniem, od którego musisz odejść, ponieważ pozytywna energia może Cię nauczyć tylko do pewnego stopnia. Potrzebujesz negatywnej energii, aby skontrastować tę pozytywną”.

Ryo dodaje: „Kiedy pławisz się w świetle Źródła, łatwo jest powiedzieć: 'Tak, znam swoją prawdziwą naturę, tak, znam swój cel, tak, wiem, że jesteśmy jednością’. To łatwe, bo to wszystko, czym jesteś otoczony. Inną rzeczą jest wziąć tę wiedzę, a następnie przetestować ją w spolaryzowanej rzeczywistości, takiej jak Ziemia”. Według Ryo, Ziemia jest czymś w rodzaju duchowego poligonu doświadczalnego, gdzie nasze dusze mogą tak naprawdę sprawdzić wszystkie te piękne idee poprzez własne doświadczanie, mierząc się z różnymi wyzwaniami. Dzięki nim, możemy sami przed sobą odkryć te fundamentalne prawdy.

Jaki cel mają trudności w Twoim życiu? Analogia Gumki Recepturki

Jedną z książek, które silnie mną wstrząsnęły jest z pewnościa pozycja „Mistrzowie Ograniczeń – istoty pozaziemskiej Ziemi obserwacje” (ang. Masters of Limitations – an ET’s Observations of Earth). Treść książki została podyktowana przez Bashara, „obcego” z cywilizacji Sassani, który od wielu lat komunikuje się z ziemską świadomością poprzez Darryla Ankę.

We wspomnianej książce znajdujemy takie oto stwierdzenie: „W naszych podróżach [międzygwiezdnych] spotkaliśmy stosunkowo niewiele społeczeństw, które doświadczają negatywnych ograniczeń w takim stopniu, w jakim doświadcza ich większość ludzi na Ziemi. Paradoksalnie, nie sprawia to, że wydajecie się być mniejsi, [„gorsi”] w naszych oczach. Z naszego punktu widzenia, trzeba być bardzo silną duszą, żeby to pokonać i przemienić tak głęboką ciemność w światłość, takie obezwładniające ograniczenia w wolność, taką rozpacz w radość. Nie jest tak, jak sugerują niektóre z Waszych opowiadań science-fiction, że Ziemia jest rodzajem kosmicznego żłobka. Tak naprawdę jesteście „klasą mistrzowską”, mistrzami przemiany, transformacji, klasą, która wkrótce otrzyma swój „tytuł magistra”. Jesteście [na skraju] przejścia z bycia „mistrzami ograniczeń” do stania się „Mistrzami ograniczeń”.

Według Bashara ograniczenia mogą być wykorzystywane do tworzenia zarówno negatywnych jak i pozytywnych doświadczeń. Sama świadomość jest wieczna i nieskończona. Doświadczanie czegokolwiek „mniejszego” wymaga, aby świadomość nałożyła na siebie pewne ograniczenia, pewne limity.

Dlaczego samoograniczenie sie duszy może być dla niej korzystne? Na to pytanie Bashar odpowieda za pomocą Analogii Gumki Recepturki (ang. Rubber Band Analogy).

Bashar wyjaśnia tę koncepcję w następujący sposób: „Doświadczenie ciemności, które stworzyliście na swojej planecie, aby nadać jej pozytywny obrót, nazwaliśmy Analogią Gumki Recepturki. (…) Jeśli weźmiecie gumkę, pociągniecie ją i puścicie, wystrzeli w innym kierunku, przeciwnym kierunku. Stopień, w jakim zdecydowaliście się doświadczać ograniczeń i ciemności na Waszej planecie, jest w rzeczywistości piękną rzeczą, ponieważ stopień, w jakim doświadczacie ciemności, jest stopniem, w jakim doświadczacie również światła”.

Istota dalej kontynuuje: „Analogia do gumki jest taka, że ​​im dalej pociągniesz gumkę w ciemność, kiedy w końcu zdecydujesz się ją puścić, to o tyle dalej i szybciej wystrzeli ona w drugą stronę, ponieważ dajesz jej cały ten rozpęd, całą tę energię, ciągnąc ją tak daleko w ciemność. Więc kiedy osiągniesz masę krytyczną i przekroczysz próg, i w końcu odpuścisz po tak długim wysiłku przebywania w ciemności, to wystrzelisz bardzo szybko na drugą stronę i wyjdziesz o wiele dalej po stronie światła„.

Dziękuję Ci Ziemio

Okazuje się w dodatku, że nasze, Ziemian, tak duże doświadczanie ciemności, negatywności jest niebywale wartościowe w oczach wielu istot pozaziemskich.

Bashar tak opisuje to swoimi słowami „Właśnie dlatego Wasza planeta jest tak fascynująca dla tak wielu istot, ponieważ, cóż, ujmę to w ten sposób, w Waszym żargonie, jesteście tam, gdzie dzieją się top wydarzenia, a to bardzo ekscytujący świat. Przechodzicie przez bardzo ekscytującą transformację i pozwalacie nam, za co Wam dziękujemy, towarzyszyć sobie w tej przejażdżce i uczyć się od Was. Uwierzcie mi, przez co przechodzicie, przez co przeszliście nie jest na marne. Są inne planety, które przechodzą przez podobne rzeczy jak Wy, choć nie tak intensywnie. Uczą się od Was, ponieważ przekazujemy im informacje dotyczące Waszego doświadczenia. Dzięki Wam te społeczności dochodzą do wniosku: 'Cóż, jeśli oni mogą to zrobić, każdy może to zrobić. Jeśli mogą znaleźć światło z tak wielkiej ciemności, nasze problemy nie wyglądają tak źle’. Więc dziękuję Wam, Ziemio, za bycie zaawansowanym Uniwersytetem ograniczeń i tych ograniczeń uwolnienia, przemiany”.

Wielkie przygody odważnych dusz

Wskazane źródła skłaniają do wniosku, że naszego ducha ziemskie podróże są wypełnione sprawdzianami i próbami, które służą jako cenne lekcje dla duszy. Chociaż wyzwania na Ziemi mogą wydawać się zniechęcające, trudne i przesiąknięte ciemnością, to są one postrzegane jako cenne możliwości duchowego wzrostu i ewolucji duszy.

Kiedy będzie Ci źle, smutno, kiedy poczujesz się przytłoczony negatywnością swoich doświadczeń, postaraj się spojrzeć na całość z innej perspektywy. Jesteś nieśmiertelną, nieskończoną i wielce odważną duszą, która wybrała to wymagające ziemskie zadanie. Ta wiedza, to nowe spojrzenie może pomóc Ci w podejściu do Twoich prób życiowych ze zwiększoną odpornością, wewnętrzną siłą i głębszym zrozumieniem swojego celu. Dlatego cokolwiek by sie nie działo, nie poddawaj się, bo, Duszo Mistrzowska, jesteś niesamowita i naprawdę świetnie sobie radzisz.

A.


Źródła:

1.Masters of Limitations – an ET’s Observations of Earth (pol. Mistrzowie Ograniczeń – istoty pozaziemskiej Ziemi obserwacje), as dictated by Bashar, Darryl Anka, 2020

2.https://www.youtube.com/watch?v=YOTUlnjtVOM

3.https://youtube.com/shorts/0wtRMOkrc4c?feature=share3

4.https://youtu.be/Ynz6D8I9QFU

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Pawel pisze:

    1.Masters of Limitations – an ET’s Observations of Earth (pol. Mistrzowie Ograniczeń – istoty pozaziemskiej Ziemi obserwacje) – po polsku lepiej brzmi „obserwacje istot pazaziemskich na Ziemi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *