Linie z Nazca – tajemnica ogromnych rysunkow naziemnych z Peru

Rysunki naziemne z Nazca to grupa rozległych geoglifów, które znajdziemy w Peru. Przypuszczalnie zostały stworzone przez Indian Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. Rozpościerają się one na obszarze ponad 50 km długości i 14 km szerokości, co stanowi imponującą powierzchnię około 700 km2 (dla porównania powierzchnia Warszawy to 517 km2, a Nowego Yorku 780 km2). Z uwagi na pokaźne rozmiary, całkowity kształt rysunków widziany może być wyłącznie z powietrza. Naziemny obserwator ze swojej perspektywy zobaczy jedynie odsłoniete wgłębienia żółtobiałej gleby kontrastujące z otaczającym je czerwonym żwirem.

Do świata współczesnej nauki geoglify z Nazca zawitały dopiero w 1926 roku. Początkowo uważano je za kanały nawadniające obszar pustynny. Potem zaczęto przypuszczać, że były to labirynty o przeznaczeniu rytualnym, religijnym. W pewnym momencie nawet uznawano je za „największy podręcznik z dziedziny astronomii”, ponieważ zauważono związek wzorów z obserwacjami astronomicznymi, orbitalnym rychem gwiazd i układami gwiazdozbiorów. Istnieją też hipotezy, że linie Nazca to szlaki handlowe, a nawet zwykłe sportowe bieżnie, dekoracje wykonane ku radości bogów, kalendarze religijno-astronomiczne czy „zegary” wyznaczające pory siewu i zbiorów.

Ciekawy pogląd przedstawił szwajcarski pisarz Erich von Daniken, który wysnuł koncepcję, że linie miały być lądowiskiem dla istot z kosmosu.

Hipnoza, Dolores Cannon i Linie z Nazca

Wielokrotnie w swoich analizach sięgam do informacji zawartych w źródłach niekonwencjonalnych, w tym do treści otrzymanych od osób poddanych hipnozie regresyjnej. Prekursorką w tej dziedzinie była z pewnością Dolores Cannon. W swojej książce „Zawiły Wszechświat Księga 1″ (ang. Convoluted Universe Book 1” ) z 2001 Cannon przytacza fragmenty sesji hipnotycznych dotyczące rysunków z Nazca:

Sesja 1 (John) – fragment

Dolores: Pośród ziemskich tajemnic jest z pewnością ta dotycząca Nazca w Peru. Czy wiesz o czym mówię?
John: Tak. On teraz mnie tam zabiera. (W bibliotece) Mówi, że te rysunki mogły być obserwowane tylko z planetarnych pojazdów. Było to także święte miejsce dla Lemurian. Ten obszar należał do kontynentu Lemurii. Były to lądowiska dla istot pozaziemskich, które przybywały, aby udzielać technologicznej pomocy rdzennym mieszkańcom.
D: Nie sądziłam, że linie te są aż tak stare.
J: Niektóre z nich były utworzone przez potomków Lemurian, którzy chcieli raz jeszcze zaprosić do siebie pozaziemskich przybyszów.

Sesja 2 (Phil) – fragment

Dolores: Wydaje się, że [linie] zostały utworzone tak dawno temu, a jednak nie widać na nich znaku czasu, brak degradacji…
Phil: Bazują one na konstrukcji kamiennej, którą nie jest łatwo zdmuchnąć przez wiatr. Te kamienie ułożono w określony sposób pozwalający na utworzenie docelowego zarysu. Na tym obszarze nie ma zbyt wiele opadów.
D: Czy od czasów ich utworzenia nie było jakichś katastrof?
P: Były, oczywiście, jednak żadna z nich rysunków tych nie zniszczyła.

Sesja 3 (Clara) – fragment

Dolores: Interesują mnie Linie Nazca. Czy możesz mi coś powiedzieć o tych wzorach?
Clara: (Długa pauza, jej wyraz twarzy wskazywał na to, że coś sie działo). Musiałam wejść wyżej, aby raz jeszcze na nie spojrzeć. Ich pierwotne przeznaczenie było podobne do linii geomantycznych (ang. ley lines). Mieszkała tam bardzo rozbudowana społeczność. Linie te wykorzystywano jako wytyczne nakierowujące istoty z innych planet. Do lądowania.

Linie z Nazca a linie geomantyczne

Zanim przejdę do opisu informacji zawierających dalsze interesujące wiadomości w poruszanym temacie, krótko przybliżę kwestię linii geomantycznych (ang. ley lines). Jest to o tyle istotne, gdyż porównanie linii Nazca do linii geomantycznych pojawiaja się również w innych niezależnych źródłach.

Czym są zatem linie geomantyczne? W 1921 roku archeolog Alfred Watkins zaprezentował światu niezwykle ciekawą hipotezę: wokół Ziemi ma istnieć energetyczna siatka, linie szczególnego promieniowania. Zwrócił uwagę, że wiele świętych miejsc naszej planety znajduje się w punktach powstałych na przecięciach tych niewidocznych ścieżek. Właśnie to szczególne umiejscowienie ma nadawać tym lokacjom nadprzyrodzone właściwości i miano „miejsc mocy”.

Rysunki z Nazca w przekazach channelingowych (Bashar)

W sesji „Obserwator” z 1996 roku również Bashar poruszył temat tych tajemniczych peruwiańskich geoglifów.

Pytanie: Kto stworzył Linie z Nazca? Bashar: Istoty, które określacie mianem rdzennej ludności, która to posiadła pewne starożytne pojmowanie technologii P: Jakie było starożytne pojmowanie technologii? W pewnej części pochodziło spoza świata, ale z czasem zostało wcielone do rdzennych społeczności, które istniały w tamtych czasach. Wcielenie tej [obcej wiedzy] było tak dalekie, że z czasem społeczności zaczeły uznawać ją za swoją własną. Co więcej, pojawiło się zrozumienie, które ludność ta zgromadziła sama poprzez swoje intuicyjne moce, odnośnie tego w jaki sposób zwiększyć umiejętności [tworzenia tych rysunków] zwyczajnie poprzez bezpośrednie połączenie się z siłami nieskończoności bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła. Była to kombinacja czynników, przekazywana z pokolenia na pokolenie.

P: Dlaczego powstały te wzor? Jaki jest ich cel? B: Przyczyn jest kilka. Rysunki te w pewnym zakresie funkcjonują jako znaczniki, ale ogólne założenie jest takie, że były one wykorzystane jako wizualizacja geometrycznych proporcji symbolizująca i reprezentująca koncepcję, której tak naprawdę nie macie w tym punkcie Waszego czasu w praktycznie żadnej ziemskiej kulturze. Była to pewnego rodzaju idea, która odgrywa się teraz z Waszymi kręgami zbożowymi, ale [rysynki z Nazca] są prymitywną, bazową formą zawierającą pewną wskazówkę, implikację, odzwierciedlenie matematycznych informacji i proporcji, które leżą u podłoża wzorca rzeczywistości materialnej„.

Zgodnie z dalszymi informacjami, Bashar dodaje, że te peruwiańskie rysunki były także wykorzystywane rytualistycznie. Dzięki temu, że niektóre z tych formacji widziano wyłącznie z powietrza stosowane były jako wyznaczniki poziomu biegłości w zakresie podróży astralnych. Kiedy uczeń był w stanie opisać ich kształt i wszystko co ujrzał, wtedy był to dowód dla nauczyciela, że adept uzyskał odpowiednie umiejętności, ponieważ nie było innego sposobu na pozyskanie tej wiedzy jak tylko z „lotu ptaka”.

W przekazach Bashara pojawia się także informacja potwierdzająca słowa Dolores Cannon. Ze wspomnianych channelingów dowiadujemy się, że geoglify z Nazca były wykorzystywane jako zobrazowanie linii geomantycznych znajdujących się na Ziemi, choć rysunki te używane były w nieco innym kontekście.

Ponadto stanowiły one pewną ilustrację połączeń do światów z innych wymiarów. Innymi słowy, linie te dosłownie są drogowskazami do wirów (ang. vortex), które literalnie są bramami do innych światów, innych rzeczywistości. W tym sensie są one pewnego rodzaju mapą analogiczną do globusa naszej planety. Tak jak globus, geoglify reprezentują pewne miejsca na Ziemi i pokazują sposób, w jaki można do nich dotrzeć.

Według Bashara, linie Nazca są zatem mapą, miedzywymiarową mapą, która kieruje bezpośrednio do punktów wirowych będących drzwiami łączcymi z rzeczywistościami innych wymiarów wspierajacych nasz wymiar. Miało to być intuicyjnie rozumiane przez rdzennych mieszkańców tamtego okresu.

W sesji Międzygwiezdny Enneagram Część 2 z 2014 roku Bashar uzupełnia powyższe informacje:

[Linie te] to ogólnie mówiąc znaczniki, markery energetyczne. Obrazują one pewne energetyczne częstotliwości, to falowody [przyp. urządzenie do przeprowadzania fal], które pozwalają zwizualizować wykorzystanie rożnego rodzaju portali do podroży miedzywymiarowych. Jeśli dokonacie ich pomiaru traktując [linie] jako falowody, zobaczycie, że reprezentują określonego rodzaju częstotliwości, które z kolei reprezentują rożne miedzywymiarowe portale. Mogą one być wykorzystywane przez różne pojazdy, różne istoty podróżujące między wymiarami. Zostały stworzone przez rdzennych mieszkańców, którzy otrzymywali drogą teleempatyczną [przyp. nie tele-patyczną, a tele-empatyczną] odpowiednie wskazówki, przewodnictwo, od istot z wyższych wymiarów”.

Falowody mikrofalowe

Geoglify z Nazca – wnioski

Linie Nazca to fascynujące wielowiekowe struktury, których prawdziwe przeznaczenie dopiero zaczynamy poznawać. Dzięki współecznej technologii możemy wzbić się w przestworza i ujrzeć ich piękno w pełnej krasie. Bez względu na to czy były one egzaminem dla podróżników astralnych, drogowskazem dla istot pozaziemskich, międzywymiarowych czy miejscem kultu umieszczonym na ścieżkach szczególnej energii, ich samo istnienie wskazuje na to, że musiały powstać dla celow doniosłych. A może podobnie jak kregi w zbożu oraz ich szczególne wzory, geoglify z Nazca mają wzbudzić w nas ciekawość i potrzebę dalszych poszukiwań.

A.


Źródła:

1.Interstellar Enneagram Part 2, 2014, bashar.org, wiecej tutaj

2.The Observer, 1996, bashar.org

3.The Convoluted Universe Book One, Dolores Cannon, 2001

4.https://pl.wikipedia.org/wiki/Rysunki_z_Nazca

5.https://innemedium.pl/wiadomosc/czym-sa-linie-geomantyczne-czy-ukryta-energia-ktora-oplata-ziemie

Obrazy i grafiki

1..https://www.historicmysteries.com/wp-content/uploads/2016/07/nazca-lines-of-peru-e1644805852460.jpg

2.https://www.machutravelperu.com/blog/wp-content/uploads/2018/03/how-were-nazca-lines-made.jpg

3.https://microactiv.com.pl/wp-content/uploads/2019/12/falowody.jpeg

4.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSNAcRgDGSHnHi2Vagvdv46yl2Obbq9-F94AA&usqp=CAU

5.https://namazury.net.pl/upload/201903/mapa_linii_geomantycznych.jpg

6.https://res.cloudinary.com/pippa/image/fetch/h_750,w_750,f_auto/https://assets.pippa.io/shows/62320b87b5fe550013da5cc8/1674625385898-e06fa570080a73678a0d305dff045f25.jpeg

7.https://innemedium.pl/sites/default/files/1024px-mappa_linea_sacra_di_san_michele.jpg

8.https://innemedium.pl/sites/default/files/antigravitywg0111_0.jpg

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *