Kręgi w zbożu – czym są i dlaczego powstają? Informacje z hipnozy regresyjnej i channelingów.

Rok 1678. „To historia prawdziwa, opowiedziana przez rolnika, który ciął trzy i pół akrów pola marną kosą. Jako że praca na polu szła mu mozolnie, rolnik zaklinał, że lepiej by było, aby to diabeł przejął jego trudy i skosił nieszczęsne pole. I tak wydarzyło się, że tej samej nocy zboże zniknęło jakby za przyczyną płomieni. Jednak następnego dnia okazało się tak starannie przysporzone przez diabła czy jakie inne piekielne stworzenie, że żaden śmiertelnik, nie mógłby być tego przyczyną. Zboże ułożone jest teraz na polu i rolnik obawia się wielce, aby go tknąć”.

Powyższy fragment pochodzi ze starobrytyjskiej broszury zatytułowanej „Diabeł-Kosiarz i dziwne wieści z Hartford”. Po analizie jej treści nasuwa się pytanie: czy jest to pierwszy udokumentowany przypadek kręgu zbożowego w historii nowożytnej?

Tajemnicze piktogramy zbożowe z pewnością rozbudzaja wyobraźnię. Dyskusje dotyczące ich autentyczności są wszechobecne i niezwykle gorliwe. Jedno pozostaje niezaprzeczalnym faktem: kręgi zwracają na siebie uwagę.

Dolores Cannon, hipnoza i znaczenie kręgów

Dolores Cannon była prekursorką w dziedzinie hipnozy regresyjnej. Przez lata wypracowała autorską metodę QHHT wprowadzania swoich pacjentów w stan głębokiego transu, co umożliwiało kontakt z ich podświadomością i świadomością wyższą. Jak sama wielokrotnie podkreślała, jej życiowym zadaniem stało się odzyskiwanie i badanie utraconej wiedzy.

Cannon przez wiele lat aktywnie działała w środowisku badającym zjawiska nadprzyrodzone, uprowadzenia przez NOLe/UFO, a także fenomen kręgów zbożowych. Zgodnie z jej słowami: „dopiero we wczesnych latach 90. ubiegłego stulecia wzory [kręgów] zaczęły być coraz bardziej złożone„.

Badałam kręgi przez wiele, wiele lat. (…) W swojej pracy dotarłam do tego, że prawdziwe kręgi zostały stworzone samą energią. (…) Z upływem lat wzory piktogramów stawały się coraz bardziej skomplikowane, ponieważ kręgi w zbożu są tak naprawdę pewnym językiem„.

Zgodnie ze słowami Cannon, nasz podświadomy umysł rozpoznaje te symbole. Jak twierdzi, są one bardzo stare i pochodzą jeszcze zanim ludzkość posługiwała się językiem, słowami. Te symbole zawierają w sobie wiadomości skierowane wprost do podświadomości człowieka.

Według Cannon: „pojęcia zawarte w symbolach kręgów zawierają tony, TONY, informacji. My komunikujemy się słowem po słowie. Symbole kręgów tak nie działają. Istoty wyższe, istoty światła komunikują się zupełnie inaczej. Komunikują się całymi pojęciami. Dlatego cała złożona idea może być zawarta w jednym symbolu. Taka wiadomość jest przekazywana do podświadomego umysłu na poziomie komórkowym wyłącznie poprzez zobaczenie symbolu [kręgu].

Zgodnie z badaniami Cannon, nie musisz znajdować się fizycznie w samym kręgu zbożowym, aby pozyskać te informacje, chociaż obecna tam energia ma być naprawdę piękna, uspokajająca, tonująca. Jedyne co musisz zrobić, to zobaczyć dany symbol. Zdjęcia kręgów krążą po całym świecie. Co więcej, „każdy kto je zobaczy, otrzymuje informacje, ktore przechowuje na poziomie komórkowym i nawet nie wie, że te wiadomości tam są„.

Cannon dodaje, że wiadomości z kręgów są niezwykle istotne, gdyż „zbliżamy się do czasów, w których te informacje będą dla nas niezbędne. Będziemy ich potrzebować w czasie nadchodzących wydarzeń i transformacji. I wtedy okaże się, że mamy w sobie implanty tej wiedzy [zawartej w symbolach kręgów zbożowych]”.

Bashar (Daaryl Anka) o kręgach w zbożu

W swoich przekazach channelingowych również Bashar porusza temat kręgów w zbożu:

To twory zbiorowe, kolektywne, których powstanie powiązane jest nie tylko ze świadomością elementali (sił natury, żywiołów), ale także ze świadomością istot pozaziemskich i zbiorową świadomością ludzkości. To wielowymiarowe struktury, których widzicie jedynie plaster,wycinek w dwóch wymiarach. Jest to pewien język Waszej wyższej zbiorowej świadomości, która próbuje komunikować się z Wami poprzez naturę, tak abyście mogli bardziej trwale połączyć i wyrazić się poporzez naturę oraz jako natura sama w sobie”.

W sesji „Protokoły Pierwszego Kontaktu”(2016) Bashar rozwija temat kręgów: „Widzicie wycinek z dużo wyższych wymiarów. Widzicie TYLKO plaster – dwu-wymiarowy plaster z wyższych wymiarowych form. Jest on produktem zbiorowej świadomości Waszego świata i jest powiązany ze świadomością innych rzeczywistości w tym świadomością samej natury jako takiej. Wysyłacie sami do siebie wiadomości i uczycie sie jak je odczytywać z wyższej perspektywy. To tak jakbyście prowadzili komunikację, dosłowny dialog, z wyższą zbiorową świadomością CAŁEJ planety. Rozmawiacie z Gają”.

Według Bashara kręgi są mostem, łącznikiem, językiem z jednego przeskoku rzeczywistości (ang. reality shift) do drugiego. „Pojmuj je poprzez energię. Pojmuj je poprzez ton. Pojmuj je poprzez formę. Pojmuj je poprzez to, jakie uczucia w Tobie wywołują. Pojmuj je poprzez proporcje. Pojmuj je poprzez jakikolwiek język chcesz, ponieważ są uniwersalne w takim sensie, że są językiem Waszej zbiorowej świadomości, która staje się coraz bardziej świadoma. Wy się budzicie”.

Abraham (Esther Hicks) o kręgach w zbożu

Abraham to istota, która od lat 80. ubiegłego wieku przekazuje informacje za pośrednictwem Esthery Hicks. Również w jego channelingach pojawiają się informacje dotyczace piktogramów w zbożu:

W jaki sposób kręgi zbożowe różnią się od jakichkolwiek innych manifestacji, objawień, które dzieją się na Waszej planecie? Z pewnych względów człowiek chce być poza procesem stwórczym. Nie chce być współ-tworzycielem. Chce, aby to ktoś inny stworzył coś w jego imieniu. My jednak twierdzimy, że WSZYSTKO o charakterze twórczym, co dzieje się w świecie materialnymi, uwzględnia Ciebie. Czyż nie jesteście przedłużeniem energii Źródła? I czy nie macie do odegrania roli na tej arenie kreatywności? (…) Esther jest w pewnym rodzaju kręgiem zbożowym – jest materialną manifestacja niematerialnej energii. Interpretuje ona częstotliwości i przekształca je w słowa umożliwiające komunikację”.

Są rzeczy w Waszej rzeczywistości materialnej, w Waszej czasoprzestrzeni, które nie wymagają dotknięcia [wielkiego czerwonego] przycisku albo użycia łopaty. (…) Samo skupienie, sama koncentracja jest niezwykle ważna. Czy jest to możliwe, aby przesunąć coś samą siłą woli? Odpowiadamy: tak!”.

Abraham dalej dodaje: „Analizujcie temat [kręgów] sami, róbcie własne zdjęcia, przeprowadzajcie własne badania. Wykorzystujcie energię, która tworząc wiry przelewa się przez Was. Jesteście przedłużeniem energii Źródła i wykorzystujecie to połączenie dramatycznie, ogromnie. Kręgi w zbożu wskazują na to, że ktoś korzysta z tego połączenia w bardziej skupiony, skoncentrowany sposób„.

Kręgi w zbożu – niematerialny język świadomości

Badając temat kręgów zbożowych w dostępnych źródłach niekonwencjonalnych nie mogłam wyzbyć się pewnego obrazu, który natarczywie pojawiał się przed moimi oczami. Bajka o Jasiu i Małgosi. Dzieci rozrzuciły po lesie okruchy, po których wróciły do domu. Odnoszę wrażenie, że kręgi w zbożu są takimi okruchami. Wiadomością świadomości, bez wzgledu na to czy tej pozaziemskiej, Matki Natury czy naszej wyższej kolektywnej świadomości. Jeśli w rzeczy samej symbole te przechowujemy w naszej podświadomości, to myślę, że warto samemu zgłębić temat i zapoznać się ze zdjęciami kręgów zbożowych dostępnych w naszej globalnej sieci informacyjnej. Może znajdziemy w ten sposób klucz do drzwi, które sami zamknęliśmy.

A.


Źródła:

1.https://curiousrambler.com/the-mowing-devil-and-the-crop-circle/

2.Dolores Cannon on Crop Circles:

3.Reincarnation, a Deeper Explanation, 2021, bashar.org, więcej tutaj

4.Bulding the Bridge to Ascension, 2012, bashar.org, więcej tutaj

5.The Protocols of First Conract, 2016, więcej tutaj

6.Abraham-Hicks on Crop Circles; https://youtu.be/bEYNgdMKmtk

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *