3 rano, czyli Godzina Ducha. Co dzieje się w tym czasie? Jackowski, Bashar, Sadghuru

Godzina 3 nad ranem. Budzisz się nagle i potrzebujesz chwili, aby zorientować się gdzie jesteś. To już kolejna taka noc i zaczynasz zastanawiać się co może być przyczyną tych wczesnoporannych wybudzeń. Długo nie możesz potem zasnąć. Dopiero po godzinie, może dłużej, odpływasz znów w świat marzeń sennych.

Nie zdajemy sobie sprawy jak często u tak wielu z nas pojawia się ten nocny scenariusz. Winna jest bezsenność, stres, zaburzenia cyklu snu? Może. A może przyczyna jest bardziej złożona? W oceanie internetowych informacji znajdujemy niezliczone relacje osób poszukujących odpowiedzi na pytanie co szczególnego jest w czasie pomiędzy 3 a 4 rano:

Moja babcia zawsze mi mówiła, że jest to najlepsza godzina na modlitwę, ponieważ wtedy po świecie przechadza się Bóg.

Bardzo często w tym czasie zalewa mnie inspiracja. Pojawiają się myśli i obrazy. To w pewien sposób elektryzujące”.

Łowcy duchów odnotowują wtedy największą aktywność. W okultyzmie to czas, w którym ciało powraca z podróży po świecie astralnym„.

Godzina Diabła czy Godzina Ducha?

Godzina Ducha to nazwa, która moim zdaniem najlepiej obrazuje czas pomiędzy 3 a 4 rano. Jedak to stwierdzenie w roku 1535 mogłoby nie zostać przyjęte z entuzjazmem. Wszak był to rok, w którym władze Kościoła katolickiego zabroniły wszelkiej aktywności od 3 do 4 rano. Miał być to czas największego natężenia zjawisk nadnaturalnych, fenomenów nadprzyrodzonych, dlatego nazywano go złowieszczo „Godziną Diabła” lub też „Godziną Czarownic”.

Ciało człowieka o 3 rano

Godzina 3 rano to czas najbardziej intensywnego wydzielania melatoniny, hormonu snu, za którego produkcję odpowiada szyszynka. W wielu kulturach świata to właśnie szyszynka uważana jest za gruczoł będący kluczem do świata duchowego – to jego aktywność ma otwierać wrota do innych wymiarow.

Pozostając jeszcze przez chwilę w obszarze fizjologii człowieka, warto zaznaczyć, że według medycyny chińskiej największy przepływ energii w godzinach od 3 do 5 rano mają płuca. Oddechowi z kolei przypisuje się właściwości poruszania energii, transmutacji organizmu.

Bashar o duchowej godzinie

W swoich analizach często sięgam do źródeł niekonwencjonalnych. Należą do nich między innymi channelingi. Niezwykle ciekawe przekazy od prawie 40 lat otrzymujemy od Bashara (Darryl Anka). Informacje dotyczące szczególnego czasu pomiędzy 3 a 4 rano znalazłam w sesji „Powłoki Ziemi” (ang. Shells of Earth) z 2021 roku.

W sesji pojawiło się pytanie czy duchy mogą łatwiej manifestować się w określonych obszarach planety:

Wielu z Was tego doświadcza. Istnieją pewne zbieżnosci, synchronizacje czasowe, podczas których fluktuacje, zmiany we wzorcach energii, ułatwiają komunikację pomiędzy światem materialnym a niematerialnym. To zazwyczaj dzieje się na Ziemi wszędzie tam, gdzie dana część planety doświadcza czasu pomiędzy 3 a 4 rano. To wtedy pewne energie zmieniają się, pewne wzorce zmieniają się. To wtedy nad planetą doświadcza się mniej gęstości„.

Jasnowidz, Tesla i „te” godziny

Jasnowidzenie to fenomen, który od wielu lat budzi moje zainteresowanie. Stefan Ossowiecki, ojciec Czesław Klimuszko, Vangeliya Gushterova (Baba Wanga), Agnieszka Pilchowa, Edgar Cayce to tylko kilka przykładów z długiej listy jasnowidzów o wyjątkowych umiejętnościach. Należy do nich także z całą pewnością Krzysztof Jackowski, jasnowidz z Czułchowa. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu również on poruszył kwestię Godziny Ducha. W marcu 2023 podszas rozmowy z synem, Adrianem, Krzysztof Jackowski wykonujący wizję na temat Nikoli Tesli w skupieniu stwierdza:

Mam wrażenie, że on [przyp. Tesla] ma taką metodę najpierw stworzenia sobie problemu, czyli stworzenia podwalin pomysłu, i potem nastawienia się na impulsy, które mają same do głowy wpaść. To tak jakby zbierał wiedzę albo ściągał wiedzę skądś. On nie wiedział skąd to jest tylko wiedział, że to tak działa. (…) To tak jakbyś nastawiał się na jakiś kod, który do Ciebie przyjdzie, prędzej czy później. Może to jest sposób na wynalazki? (…) Dla niego najlepszym czasem na pomysły, na złapanie wiedzy na jakiś temat to były wczesne godziny poranne, trzecia, czwarta, piąta. To te godziny, które były najważniejsze dla niego w jego pracy, w myśleniu”.

Brahma muhurta – czas najwyższy, czas najlepszy

Brahma muhurta to określenie pochodzace z kultury starożytnego Wschodu. W Sanskrycie dosłownie oznacza ono „czas Brahmy”, gdzie Brahma to nazwa hinduskiego boga, Kreatora. Brahma muhurta to zatem „czas Boga-Stworzyciela”.

Temat Brahmy muhurty porusza także Sadghuru, indyjski mistyk, guru, jogin. Zgodnie z jego słowami:

Wiele problemów, z powodu których cierpią ludzie powstaje dlatego, gdyż utraciliśmy umiejętność bycia zsynchronizowanym z wieloma siłami. Jak tylko wejdziesz w rytm z życiem, zaczniesz budzić się gdzieś po godzinie 3 rano. W tym czasie powinieneś wstać i rozpocząć działanie, do którego zostałeś zainicjowany – wtedy wyda ono największy owoc.

Z punkt widzenia tego jak planeta się porusza i co się w tym momencie dzieje, coś bardzo fundamentalnego zmienia się gdzieś pomiędzy godziną 3:20 a 3:40. Nazywa się to Brahma Muhurta. (…) Jeśli pozostajesz świadomy, z pewnością pewna iskra ożywienia zapali się w Tobie – nawet jeśli będziesz w stanie głębokiego snu, to nagle zupełnie się wybudzisz. Tak wydarzyć się musi. Będzie oznaczać to, że zsynchronizowałeś się z życiem. To co powinienem robić? Czy powinienem medytować? Nie ma to znaczenia, musisz wykonać działanie, do którego zostałeś zainicjowany. (…) W tym czasie ciało będzie zachowywać się w zupełnie inny sposób”.

Czasu letniego czy zimowego?

Teraz powstaje dalsze pytanie. Czy możemy dokładnie określić Godzinę Ducha, jeśli w ciągu roku funkcjonujemy w dwóch różnych czasach lokalnych: letnim i zimowym. Na odpowiedź może naprowadzić nas dokładniejszy opis samej Brahma Muhurty. To 48-minutowy okres, który rozpoczyna się na godzinę i 36 minut przed wschodem słońca, a kończy 48 minut przed wschodem słońca. Pora wschodu słońca zmienia się każdego dnia w zależności od położenia geograficznego i pory roku, a wraz z nią zmienia się pora Brahma Muhurty. Jeśli wschód słońca przypada na 6:00, Brahma Muhurta rozpoczyna się o 4:24 i kończy o 5:12. Analizując źródła można dojść do wniosku, że Godzina Ducha uzależniona jest od czasu solarnego, lokalizacji geograficznej i przypada na okres wczesnych godzin poranny (od 3 do 5 rano).

Wybija szansy godzina

Był czas, w którym wielokrotnie budziłam się o godzinie 3 rano. Wtedy podejmowałam wszelkie próby, aby ponownie zasnąć. Może był to błąd, niewykorzystana okazja. Dzisiaj zapewne dałabym się ponieść wyobraźni by ta zainspirowała mnie do określonego działania. Czy byłaby to lektura wybranej książki, rysowanie czy też pisanie kolejnych tekstów. Decyzję zostawiłabym wewnętrznym impulsom z danej chwili. Znam osoby, które celowo wybudzają się o 3 nad ranem, aby medytować w Godzinie Ducha. Jest to także interesujące rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. A zatem, komu w drogę, temu czas.

A.


Źródła:

1.The Shells of Earth, 2021, bashar.org, więcej tutaj

2.”Krzysztof Jackowski czyta z Nicola Tesla Ossowiecki Irlmaier Niezwykły Eksperyment”; 28:20; https://youtu.be/uDa6M-YZnek

3.https://en.wikipedia.org/wiki/Witching_hour#:~:text=In%20the%20Western%20Christian%20tradition,was%20at%203%3A00%20pm.

4.”Something Phenomenal Happens at 3:40 AM; Sadghuru – Brahma Muhurta”; https://youtu.be/-cJVqRUrxok

5.https://journals.ub.uni-heidelberg.de/index.php/IJoDR/article/view/12000

6.https://www.tuftandneedle.com/tools/blog/what-is-the-witching-hour/

7.https://www.quora.com/What-is-spiritual-about-3-a-m-Why-do-people-wake-up-especially-at-this-time

8.https://en.wikipedia.org/wiki/Brahmamuhurtha

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *