Czy słyszałeś o Srebrnej Nici? Ma łączyć ciało z duszą. Czym jest i jaką pełni rolę?

Pierwszy raz o niciach „żywota” usłyszałam siedząc w szkolnej ławce. Nauczyciel opowiadał o trzech siostrach z mitologii greckiej, które trzymały pieczę nad losem, życiem i śmiercią człowieka. Znały jego przyszłość. Każdy człowiek miał swoją własną nić, swoje przeznaczenie, a siostry, Mojry, nici te przędły, pielęgnowały i ostatecznie przecinały.

Z czasem jednak mit o tajemniczym „sznurze życia” zaczął nabierać dla mnie zupełnie nowego znaczenia. Bajka dla dzieci stawała się coraz bardziej realna. Z upływem lat okazywało się bowiem, że wiele religii, rozmaitych wierzeń i tradycji na całym świecie wspomina o tak zwanej Srebrnej Nici, mistycznej więzi łączącej ciało z duszą człowieka. Co więcej, informacje na ten temat przekazywali także między innymi: Edgar Cayce, Dolores Cannon i Bashar (Darryl Anka). Dotarłam także do relacji wielu świadków doznających NDE (doświadczenia bliskie śmierci, ang. Near Death Experience) oraz OOBE (doświadczenia poza ciałem, ang. Out of Body Experience).

Podstawowe cechy Srebrnej Nici

Wiele źródeł wskazuje na to, że Srebrna Nić:

  • Jest połączeniem między ciałem fizycznym a astralnym (duchowym, niematerialnym);
  • Ma około 3 cm szerokości;
  • Jest bardzo długa, gładka, jasna, błyszcząca, srebrno-niebieska;
  • Najczęściej koniec Nici zauważany jest na głowie albo w okolicach pępka;
  • Może być zerwana tylko w jeden sposób: poprzez śmierć.

Doświadczenia bliskie śmierci (NDE): Srebrna Nić jak pępowina

Wiele świadków, którzy otarli się o śmierć wspomina o Srebrnej Nici porównując ją do życiodajnej pępowiny. Jedną z takich osób jest dr Dianne Morrissey:

Zobaczyłam długi srebrny sznur wychodzący z mojego astralnego (duchowego) ciała, przechodzący przez materiał ubrania, które miałam na sobie. Sznur ciągnął się przede mną w dół i na zewnątrz, a gdy się odwróciłam, zobaczyłam, że srebrny sznur owinął się wokół mnie i za mną niczym pępowina. Poszłam za nim przez dwie ściany korytarza do mojego pokoju, gdzie zobaczyłam go przymocowanego z tyłu głowy mojego fizycznego ciała. Sznurek miał około cala [2,5 cm] szerokości i błyszczał jak świecidełko na choince! Gdy tylko zobaczyłam, że srebrny sznur jest przyczepiony do mojego ciała fizycznego, mój duch został wepchnięty do ciemnego tunelu…

Doświadczenia poza ciałem: Nić Astralna, czyli drogowskaz do domu (OOBE)

Podróże poza ciałem przyciągają coraz szersze grono zainteresowanych, którzy czują zew przygód na poziomie astralnym. Praktykujący OOBE Eric Nielsen tak oto komentuje funkcję, którą spełnia Srebrna (Astralna) Nić:

Niektórzy ludzie zgłaszają, że widzieli ją [Nić], gdy byli przy swoim ciele. Nie ma się czym martwić. Jeśli zdarzy się coś, co Cię przestraszy, gdy będziesz poza ciałem, spójrz na Srebrną Nić – jest jak gumka, która automatycznie przyciągnie Cię z powrotem do ciała. Będziesz wiedział, że tak się stało, [że wróciłeś do ciała] kiedy wystrzelisz bezpośrednio ze snu, tak jakbyś „uderzył” z powrotem w swoje ciało. To po prostu coś, do czego przyzwyczajenie się wymaga czasu. Nie należy się obawiać! Korzyści płynące ze wzrostu duchowego są warte wszystkich Twoich wysiłków. Jak w życiu – po prostu okazuj szacunek wszystkim i kieruj się dobrą wiarą we wszystkich swoich działaniach.

Pojawiają się także relacje świadków doznających spontanicznego OOBE:

Było dosłownie tak jasno, że nie mogłam wytrzymać i musiałam odwrócić wzrok. W tym momencie zauważyłam Srebrną Nić przyczepioną wokół mojego pępka, schodzącą w dół, w dół, aż do osoby, którą widziałam leżącą na moim łóżku. To ja! Dziwnie, ale w ogóle nie byłam sznurem tym zainteresowana. (J. Maggie)

Kiedy rodziłam pierwsze dziecko, czułam się tak, jakbym znajdowała się poza swoim ciałem. Unosiłam się nad nim, przywiązana do grubego sznura. (P. Walters)

Dolores Cannon: Srebrna Nić łączy ciało z duchem

Znana Amerykańska hipnoterapeutka, Dolores Cannon, wielokrotnie opisywała doniosłe znaczenie Srebrnej Nici:

Wszyscy przez całe swoje życie posiadacie Srebrną Nić, która łączy Waszego ducha, to prawdziwe ja, z Waszym ciałem. (…) Każdej nocy wychodzicie ze swojego ciała. Wszyscy to robią. Wyobraź sobie tylko jak bardzo duch, prawdziwy Ty, by się nudził, siedząc i czekając, aż ciało się obudzi. To Twoje ciało się męczy, a nie prawdziwy Ty. (…) Gdy tylko Twoje ciało idzie spać, masz całą masę przeróżnych przygód. Udajesz się na stronę ducha, rozmawiasz ze swoimi przewodnikami i mistrzami, otrzymujesz instrukcje. Możesz też podróżować na inne planety, do innych wymiarów. Robisz to każdej nocy, choć wcale o tym nie wiesz. Nie powinieneś o tym wiedzieć. Byłoby to zbyt zagmatwane.

Według Cannon namiastkę naszych sennych przygód przypominamy sobie, kiedy budzimy się i pamiętamy, że śniliśmy o lataniu lub o dziwnych, nieznanych miejscach. Mamy te wszystkie przygody przez całą noc i nad ranem, kiedy nadchodzi czas powrotu do ciała, jesteśmy przez cały czas połączeni Srebrną Nicią. Zaraz przed obudzeniem jesteśmy „wciągani” z powrotem do ciała. Cannon podkreśla, że kiedy umieramy, przechodzimy przez źródło energii. W tym momencie Srebrna Nić zostaje natychmiast przez tę energię zerwana. Kiedy tak się dzieje, nie móżemy już powrócić do ciała.

Bashar: Srebrna Nić to linia transmisyjna

Szczegółowe informacje dotyczące tej tajemniczej duchowej linii otrzymujemy także z jednej z ostatnich sesji channelingowych Bashara (Darryl Anka), The Silver Cord (pol. Srebrna Nić), która odbyła się w czerwcu tego roku (2023):

Srebrna Nić jest dostrzegana przez wielu, którzy mają określoną wrażliwość jej postrzegania, a także bywa zauważana przez tych, którzy mają doświadczenia poza ciałem i doświadczenia bliskie śmierci. Postrzegana jest jako połączenie energetyczne, połączenie elektromagneteryczne, pomiędzy Twoją fizyczną wersją siebie a Twoją duchową wersją siebie. Jest to połączenie reprezentujące ideę, że jako dusza tworzysz swój własny sen o fizycznej rzeczywistości. Dopóki doświadczasz życia jako fizyczna osobowość, jako istota fizyczna, to połączenie to, ta wiązka [Srebrnej Nici] wychodzi z Twojego niefizycznego Wyższego Umysłu, jaźni duszy, i przechodzi do snu o rzeczywistości fizycznej.

Bashar dodaje, że Srebrna Nić jest postrzegana jako migocząca ścieżka energetyczna wzdłuż której pobierane i przesyłane są informacje oraz energia, wzdłuż której komunikacja przemieszcza się tam i z powrotem pomiędzy Wyższym Umysłem a umysłem fizycznym człowieka.

A ze względu na jej elektromagneteryczną naturę, Twoje zmysły postrzegają tę Nić jako rodzaj srebrzysto-niebieskiej ścieżki energetycznej, rodzaj sznura pomiędzy jaźnią niefizyczną i fizyczną.

Według Bashara dopóki człowiek będzie fizycznie żywy, ten sznur będzie istniał i dzięki temu wie on, że zawsze jest połączony ze swoim wyższym ja, swoim niefizycznym ja, niefizyczną osobowością. Ta Nić to linia transmisyjna czasami określana jako inspiracja, wyobraźnia, która pozwala nam postrzegać z wyższego poziomu, gdy jesteśmy fizyczni. Ta Nić pozwala nam otrzymywać wiadomości energetyczne z Wyższego Umysłu. Dzięki niej wiemy, że zawsze jesteśmy podłączeni do Źródła.

Chrześcijaństwo i Księga Koheleta 12:6-7

Biblia w Księdze Koheleta 12:6-7 (Stary Testament) wspomina o srebrnym sznurze we fragmencie przedstawiającym taki oto opis śmierci:

Pomnij jednak na Stwórcę swego w dniach swej młodości (…) (6) zanim się przerwie srebrny sznur i stłucze się czara złota, i dzban się rozbije u źródła, i w studnię kołowrót złamany wpadnie; (7) i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał.

Hinduizm i Sutra Atman, czyli Nić Duszy

W hinduizmie znajdujemy pojęcie określane mianem Sutra Atman. W Sanskrycie słowo sutra oznacza nić, natomiat atman utożsamiane jest duszą, esencja, „wiecznym ja”. Nić Duszy w hinduizmie symbolizuje połączenie pomiędzy indywidualną duszą (Atman) a uniwersalną świadomością (Brahman). Reprezemtuje wieczną więź pomiędzy jaźnią a boskością.

Taoizm i Krążenie Światła

Koncepcję srebrnej nici pojawia sie także w taoizmie. Nić tę w Taoizmie nazywa się „Krążeniem Światła”. Rozumiana jest ona jako połączenie ciała fizycznego z duchowym ja. Odpowiednie dbanie o ten sznur jest niezwykle istotne, gdyż zapewniać ma on harmonię i równowagę pomiędzy sferą fizyczną i metafizyczną człowieka.

Edgar Cayce, Anioł Śmierci i nożyce

Słynny amerykański mistyk i jasnowidz Edgar Cayce również dzielił sie swoimi informacjami na temat Srebrnej Nici. Cayce podczas jednej ze swoich „nieziemskich” podróży, stracił przytomnosc. Mial sen, w ktorym spotkal Aniola Śmierci i wlasnoe wtedy dowiedzial sie o istnieniu srebrnej nici

„Kiedy wyszedłem, zdałem sobie sprawę, że skontaktowałem się ze Śmiercią jako osobowością, jednostką lub istotą. Zdając sobie z tego sprawę, zwróciłem się do Śmierci: „Nie jesteś taki, jak zwykle cię przedstawiają – z czarną maską lub kapturem, ani jako szkielet, ani jako Ojciec Czasu z sierpem. Zamiast tego jesteś jasny, o różowych policzkach, krzepki i masz nożyce lub nożyczki.’”

Anioł Śmierci miał odpowiedzieć Cayce’mu:

„Tak, śmierć nie jest tym, o czym wielu myśli. To nie jest ta straszna rzecz, którą często się przedstawia. To po prostu zmiana – po prostu wizyta. Nożyce i nożyczki są w rzeczywistości narzędziami najbardziej symbolicznymi dla człowieka w odniesieniu do życia i śmierci. W rzeczywistości jednoczą poprzez dzielenie i dzielą poprzez łączenie. Nić nie rozciąga się, jak się zwykle uważa, od środka [ciała], ale wychodzi od głowy i czoła – z tej miękkiej części, którą widzimy pulsującą u niemowlęcia. (…) Srebrny sznur może zostać zerwany.”

Więź między tym, co fizyczne i metafizyczne

Srebrna Nić to uniwersalny symbol, który w niezwykle konsekwentny sposób pojawia się w niezliczonych źródłach, zarówno tych starożytnych jak i współczesnych. Od wielu lat jest we mnie przekonanie, że to nie dusza jest w ciele, a ciało w duszy. Nasze ciała są niejako inkubowane w naszych duszach. Wyrastają w łonie ducha. Podobnie jak pępowina łącząca matkę ze swym jeszcze nienarodzonym dzieckiem, Srebrna Nić jest niczym życiodajna więź, która łączy naszą fizyczną i niefizyczną jaźń, pielęgnuje i odżywia nas energią, dba o nasze istnienie. Zakotwicza nas w iluzji czasu i przestrzeni umożliwiając doświadczanie rzeczywistości fizycznej.

A.


Źródła:

1.https://wbiblii.pl/szukaj/Koh+12%2C6-7

2.https://atreeoflight.org/Glossary

3.https://www.themysticmedium.com/the-silver-cord/

4.The Silver Cord, 2023, bashar.org, więcej tutaj

5.https://youtu.be/eHcbg9-Tc-s?si=DUq5i7SmtLywfYMo

6.https://near-death.com/silver-cord/

7.https://www.quora.com/What-is-a-silver-grounding-cord-Is-it-necessary-for-astral-travel

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *